Odświeżająca mgiełka do stóp Yasumi

6/13/2016 Ania T.

   Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, firmy kosmetyczne prześcigają się w propozycjach produktów, które mają nam pomóc przetrwać w upalne dni. Jednym z takich kosmetyków jest odświeżająca mgiełka do stóp Yasumi. Mimo gorąca, nie zawsze nosimy odkryte buty, a jak wiadomo, w zakrytych każda stopa się poci. Wtedy wszelkiego rodzaju mgiełki, wkładki i spraye zapobiegające poceniu są na wagę złota! Czy "szmaragdowa" mgiełka poradziła sobie z odświeżaniem w ciepłe dni?

OPAKOWANIE

   Forma opakowania pozwala na jego wygodne i bezproblemowe użytkowanie. Mgiełka ma dość sporą pojemność (200 ml), dzięki czemu starcza na dłuższy czas.

SKŁAD

   Zazwyczaj unikam jak ognia produktów z alkoholem, jednak w tej mgiełce mi on nie przeszkadza. Używam jej zgodnie z przeznaczeniem, czyli tylko do stóp, nie zauważyłam ich przesuszenia, więc można powiedzieć, że tutaj alkohol w niczym nie szkodzi. Oprócz tego mamy odświeżające składniki takie jak mentol czy kamforę, dające uczucie ukojenia rozgrzanej skóry. 

ZAPACH/KONSYSTENCJA
   Patrząc na skład, nikogo nie zdziwię, mówiąc, że mgiełka pachnie mocno mentolowo-kamforowo. Przypomina trochę olejki do inhalacji dróg oddechowych. Jest to bardzo orzeźwiający i przyjemny aromat, który niestety nie utrzymuje się zbyt długo na skórze.
   O konsytencji też nie ma sensu się rozpisywać, każdy chyba wie jak wygląda mgiełka po rozpyleniu? No właśnie :)

DZIAŁANIE
   Swoje podstawowe działanie, czyli odświeżenie, spełnia idealnie. Kiedy stopy są zmęczone po całym dniu, daje im ukojenie, łagodzi uczucie zmęczenia i chociaż na chwilę zapewnia ulgę.Jest idealna po dłuższych spacerach, po których stopy lubią czasem spuchnąć.
   Nie zauważyłam żeby redukowała nadmierną potliwość. Ja nie mam z tym problemu. Jednak nie zuważyłam różnicy w poceniu po użyciu produktu, jak i bez niego. Owszem, stopy na pewno są "świeższe", ale to jedyny plus.
   Co do redukowania zapachu- mgiełka na pewno pomaga go "zamaskować". Ale to wygląda tak samo jak z antyperspirantami "48h ochrony"...nie możemy jej stosować ZAMIAST kąpieli ;) 
   Na pewno jest to przydatny gadżet na lato, szczególnie jeśli planujemy dużo pieszych wypraw i spacerów. Nie jest to jednak antyperspirant i nie zastąpi porządnego prysznica.

CENA/DOSTĘPNOŚĆ
   W cenie regularnej, ten produkt kosztuje 39 zł, teraz jednak można go nabyć za niecałe 20 zł na wyprzedaży na stronie producenta. Ja sama kupiłam go na Targach Kosmetycznych w Warszawie, również w atrakcyjnej promocji. Yasumi co roku ma tam swoje stoisko, więc warto zaglądać, bo można wtedy dorwać dużo ciekawych kosmetyków ;) 
    
   

Podobne Posty

0 komentarze:

Ten blog to nie miejsce na Twoją reklamę i proszę, pamiętaj o tym zostawiając tu swój komentarz!