Wosk zapachowy "Paradise Flowers" Organique

4/19/2015 Ania T.


   Woski zapachowe i świece to moje dwie, małe obsesje. Do tej pory firma Organique kojarzyła się głównie z kosmetkami wysokiej jakości, o przyjaznych i naturalnych składach. Jednak od pewnego czasu w ich ofercie goszczą także woski zapachowe, które od dawna mnie intrygowały. Dzięki Lilce z bloga Kobieca Strefa miałam okazję wypróbować jeden z nich. Mała, fioletowa półkula zagościła niedawno w moim kominku. Jak się sprawdziła? Czy ma szansę wygrać z takimi gigantami jak Yankee Candle czy Kringle Candle?

   Opakowanko jest malutkie i urocze, wosk jest jeszcze dodatkowo owinięty zabezpieczającą folią, co moim zdaniem jest dużym plusem, bo dzięki temu zapach tak szybko nie wietrzeje, a wosk się nie kruszy.
   Jest tak mały, że idealnie nadaje się do kominka. Nie trzeba go przekrajać, łamać i odmierzać ilości. Ja od razu wrzuciłam całą półkulę "na raz".

   Dużym plusem jest dla mnie to, że produkt jest zbity. Nie kruszy się, ani nie łamie (co bardzo denerwuje mnie w woskach Yankee).
   Przez folię pachnie dość intensywnie, po wyjęciu aromat jest jeszcze mocniejszy. Zapach Paradise Flowers mogłabym opisać jako mocno mydlany. Kojarzył mi się trochę z mydłem do rąk od Białego Jelenia :D Kwiatów tam zupełnie nie wyczułam. Po zapaleniu musiał się najpierw "rozbujać", co zajęło mu trochę czasu (więcej niż woskom YC, Kringle czy Village Candle). Na początku pachniał bardzo delikatnie, dopiero po jakiś 40 minutach jego aromat zaczął rozchodzić się po całym pokoju. Nie był nieprzyjemny, ale też nie powiem, żeby jakoś specjalnie mnie zachwycił. Nie zauważyłam również aby jakoś szczególnie długo się utrzymywał, po kilku godzinach przestał być zupełnie wyczuwalny.

   Nie wiem czy podczas kolejnego palenia zapach jest równie intensywny, ponieważ nie skusiłam się na drugi raz :)
   Do wyboru jest kilka różnych wariantów aromatycznych, kupcie je na stoiskach i w sklepach stacjonarnych Organique. Cena regularna to 5,90 zł, więc nie jest to jakiś wielki majątek.

Próbowaliście już tych wosków?
 

           

Podobne Posty

0 komentarze:

Ten blog to nie miejsce na Twoją reklamę i proszę, pamiętaj o tym zostawiając tu swój komentarz!